WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

03.12.2019Sosnowiec apeluje o zmianę uchwały antysmogowej

Wzorem Krakowa Sosnowiec chce zmiany uchwały antysmogowej. Uchwała mówiąca o ograniczeniach niskiej emisji to  przede wszystkim  ograniczenie użytkowania kotłów na paliwa stałe
 
Pierwsze zmiany  miałyby zacząć obowiązywać w Sosnowcu już w 2022 roku. Wtedy to miałyby zostać wymienione najstarsze kotły niespełniające norm klasy 3 . Kolejny etap nakładałby na mieszkańców obowiązek wymiany kotłów węglowych  klasy 3 i 4 do września 2025 roku.  A do 2028 roku w mieście miałby nastąpić całkowity zakaz palenia paliwami stałymi. Swoją propozycję Sosnowiec wystosowal  w postaci apelu do Urzędu Marszałkowskiego. Zachęca do podobnych działań także inne gminy, bo problem z niską emisją nie jest tylko problemem Sosnowca - mówi Rafał Łysy z sosnoweickiego magistratu. 
 
 
Walka o czyste powietrze nie ominie także domowych kominków. Uchwała antysmogowa  sięga bowiem kominków, które nie są podstawowym źródłem ciepła. Nowe przepisy będą restrykcyjne i będą pozwalały by ogrzewać  kominkiem tylko jedno pomieszczenie w domu.  Ale tylko takim kominkiem, który będzie spełniał obowiązujące normy. 
 
Fot. pixabay