WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.10.2019Anny Jagiellonki 3A

Gliwice zakończyły kolejną inwestycję mieszkaniową. Przy ul. Anny Jagiellonki 3a stanął budynek wielorodzinny. 

Nowi lokatorzy odebrali klucze do swoich mieszkań. Obiekt mieści 33 lokale mieszkalne o średniej powierzchni od 30 m2 do 55 m2, w pełni wykończone materiałami wysokiej jakości, posiadające balkony lub indywidualne ogródki. Zadbano także o parking, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie mieszkania przeznaczono na wynajem dla średnio sytuowanych pracujących gliwiczan, dla których TBS-y są zbyt drogie. 

Jest to pierwszy z budynków programu mieszkaniowego rozpisanego na 5 lat. W sumie do użytku zostanie oddanych około 440 mieszkań. Kolejne budynki powstaną przy Opolskiej, Kujawskiej, Samotnej i Górnej, Zbożowej i Wiertniczej.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 6,5 mln zł. Dzięki dobrej kondycji finansowej miasto pozyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości prawie 2 mln zł. Za realizację inwestycji odpowiadał Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gliwicach. 

Cała rozmowa Grzegorza Biernackiego z zastępcą Prezydenta Gliwic Adamem Neumannem i mieszkancem, który odebrał klucze do nowego mieszkania: 

Plik dźwiękowy: mieszkanianastrone.mp3