WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

24.05.201965. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim

 
Brianna Rollins oraz Nia Ali – dwie najlepsze płotkarki igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro wystartują 16 czerwca na 65. ORLEN Memoriale Janusza Kusocińskiego. Z okazji jubileuszu 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na kibiców czekać będzie… bieg retro.
 
Rywalkami znakomitych Amerykanek będzie m.in. dwukrotna medalistka mistrzostw Europy do lat 23 Karolina Kołeczek. Niezwykle emocjonująco zapowiada się także konkurs pchnięcia kulą. Do potyczki staną naprawdę potężni lekkoatleci – polscy mistrzowie Europy Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki zmierzą się z brązowym medalistą olimpijskim oraz mistrzem globu Tomem Walshem z Nowej Zelandii.
- Reprezentacja Polski jest teraz jedną z najsilniejszych w Europie. Zaprosimy tutaj naszych najlepszych zawodników, a ich poziom sportowy jest taki, że musimy zapewnić im godnych rywali. I to zrobimy. Na Stadionie Śląskim wystartują zatem naprawdę świetni sportowcy. Gdy spojrzy się na listę lekkoatletów to widzi się nazwiska medalistów olimpijskich, mistrzów Europy i świata. Wszyscy oni stworzą widowisko, które zapadnie w pamięć kibicom. – obiecał Sebastian Chmara, dyrektor mityngu.
 
Prezes Henryk Olszewski podkreślił, że śląski mityng wpisuje się w kalendarz imprez związanych z rocznicą powstania PZLA.
- Jesteśmy najstarszym polskim związkiem sportowym, powstaliśmy dzień przed Polskim Komitetem Olimpijskim. Mamy bogatą historię i cieszę się, dziś mamy też taką perełkę jak Stadion Śląski. – przyznał prezes Olszewski.
 
W związku z jubileuszem 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dodatkową atrakcja będzie bieg retro.
- Chcemy pokazać jak nasza dyscyplina wyglądała dawniej. Podczas memoriału kibice zobaczą rekonstrukcję biegu na 100 metrów z ostatnich przedwojennych mistrzostw Polski, które były rozegrane w 1939 roku w Poznaniu. – powiedział wiceprezes PZLA Tomasz Majewski.
 
Organizatorzy patrzą jednak także w przyszłość. Jak zapewnia wicemarszałek województwa śląskiego samorząd wspiera imprezy lekkoatletyczne mając na uwadze m.in. docelowo organizację wielkich wydarzeń międzynarodowych. Stadion Śląski obecnie walczy o organizację Mistrzostw Europy 2024.
 
65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego odbędzie się 16 czerwca na Stadionie Śląskim. 
 
(źródło: Stadion Śląski)