WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

26.02.201917 milionów na mieszkania komunalne w Chorzowie

Już niebawem ruszy budowa 77 mieszkań komunalnych przy ul. Karola Miarki 40. Wyzwanie będzie tym większe, że lokale znajdą się w miejscu, w którym jeszcze kilka lat temu działał szpital. 

- To największa inwestycja w mieszkania komunalne w naszym mieście. Konsekwentnie stawiamy na poszerzanie oferty dla chorzowian. W zeszłym oddaliśmy do użytku budynki przy ul. Kościuszki i ul. Truchana - wskazuje Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa - Do budynku przy ul. Karola Miarki mieszkańcy - zgodnie z planem - będą mogli wprowadzić się już za 2 lata.
 
Największa jak do tej pory inwestycja w mieszkania komunalne kosztować będzie ponad 17 milionów złotych z czego 45% kwoty pokryje Bank Gospodarstwa Krajowego. 
- Za te pieniądze powstaną mieszkania od najmniejszych lokali po M4 - tłumaczy Joanna Lekston-Grzyb, dyrektor PGM - część z nich będzie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 
Wszystkie klatki schodowe budynku będą wyposażone w windy. Oprócz nich znajdą się też rowerownie, wózkownie i 13 miejsc garażowych. Poza budynkiem powstanie 59 miejsc postojowych.
 
(źródło: UM Chorzów)