WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.03.201910 kilometrów z Pól Marsowych na Stadion Śląski

10 marca o godzinne 10 wystartuje Bieg Wiosenny
 
Około 2700 osób pobiegnie w niedzielę w Biegu Wiosennym z metą na Stadionie Śląskim. To największa impreza biegowa w naszym województwie w pierwszej połowie tego roku.
 
Zawodnicy pokonają 10-kilometrową pętlę, która rozpocznie się na Polach Marsowych. Trasa nie jest łatwa – zawodnicy maja do pokonania kilka wymagających podbiegów. 
– Park Śląski jest i płaski i górzysty. Metę mamy usytuowaną na Stadionie Śląskim, więc końcówka na pewno jest płaska, bo biegniemy po bieżni. Jestem przekonany, że wiele osób będzie zadowolonych z tego, że trasa jest powtarzana. Poza tym, jest ciekawa, posiada też atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Biegacze będą mieli możliwość porównania swoich ubiegłorocznych wyników z tegorocznymi. Osoby, które trenowały regularnie, na pewno poprawią swoje rekordy życiowe i tego wszystkim na starcie będziemy życzyć – mówi August Jakubik, który od wielu lat pomaga w organizacji imprez biegowych na terenie Parku Śląskiego.
 
Biuro zawodów będzie czynne w piątek, sobotę i niedzielę (8 marca od godziny 16 do 19, 9 marca od godziny 12 do 19, 10 marca od godziny 7 do 9.30). Będzie w nim można odebrać pakiet startowy, ale też – jeżeli limit zapisów internetowych nie zostanie wyczerpany – uiścić opłatę startową w wysokości 70 złotych. Dla zawodników przygotowano bardzo atrakcyjne pakiety startowe. Znajdą się w nich: napój, pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny na mecie, gadżet oraz oczywiście chip i numer startowy z agrafkami. 
 
Dzień przed startem głównym odbędzie się bieg dla dzieci. Może w nim wystartować 250 dzieci. Podczas biegu głównego kibice bramami 1A i 9 będą mogli wejść na Stadion Śląski. 
– Staramy się zawsze zadbać o zawodników jak najlepiej. Mamy przygotowane ciekawe pakiety startowe i myślę, że to skusi ludzi do tego, żeby w Parku Śląskim po raz kolejny wystartowały trzy tysiące osób. Podsumowując: mamy dobry produkt, który z pewnością spodoba się odbiorcom – zapewnia Jakubik.
 
(źródło: Stadion Śląski)