WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

15.04.2019#TrashChallenge w Bytomiu zakończone

 
Niesprzyjająca i nienastrajająca do wyjścia z domu pogoda nie zdołała zatrzymać uczestników wielkiego sprzątania Bytomia.  Można ich było spotkać na ulicach, skwerach, parkach w całym mieście.
Bardzo Wam wszystkim dziękuję, że podjęliście wyzwanie #TrashChallange. Tą akcją pokazaliście, że nie ma w naszym mieście przyzwolenia na śmiecenie. Bytomianie, jesteście niesamowici - mówił prezydent Mariusz Wołosz. 
 
Do wielkiego porządkowania zabrali się mieszkańcy Łagiewnik, którzy postawili sobie za cel usunąć śmieci z wąwozu wzdłuż Rodzinnych Ogrodów Działkowych Zygmunt. Za zaangażowanie i włożony wysiłek dziękował im radni Maciej Gajos, Grzegorz Nowak oraz  Krzysztof Gawenda, który koordynował działania w tej części miasta. 
Stare materace, poduszki, fotele, patelnie. Ludzie wyrzucają dosłownie wszystko! Zebraliśmy naprawdę dużo śmieci i mamy satysfakcję, że dołożyliśmy naszą cegiełkę do tej fajnej i potrzebnej akcji - mówiła Barbara Liberska, terapeutka z Domu Nadziei, która wspólnie z podopiecznymi ośrodka przyłączyła się do akcji porządkując Park Miejski i okolice ul. Łużyckiej. 
 
Liczna, bo aż 20-osobowa grupa z Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego sprzątała tereny w okolicach ul. Małachowskiego i Kosynierów w Szombierkach.
Zależało nam na tym, by zaangażować w tę akcję naszą społeczność. To ważna inicjatywa, ale też okazja do tego, by w działaniu integrować się, dbać o otoczenie, w którym żyjemy - mówiła Barbara Gola, nauczycielka z OREW.
 
Mniejsze i większe grupy sąsiedzkie można było dziś spotkać na Knajfeldzie przy ul. Didura, Przemysłowej, Zygmunta Starego i Curie-Skłodowskiej, gdzie w sprzątanie, zaangażował się nawet pies. 
 
Grupa zgłoszona przez Stowarzyszenie Manuffaktura porządkowała okolice ul. Północnej i Kwiatowej oraz Oświęcimskiej i Mickiewicza. Z kolei od skrzyżowania ulic Mickiewicza i Prusa poprzez Powstańców Śląskich, Orląt Lwowskich i Grottgera działały ekipy Inicjatywy ul. Mickiewicza. Wyzwanie podjęli również mieszkańcy Suchej Góry, którym na sercu leżało wysprzątanie Segietu. 
 
Tym i wielu innym działaniom podejmowanym w ramach akcji Posprzątaj Bytom na wiosnę, kibicował prezydent Mariusz Wołosz, który dołączył  do grup pracujących w Śródmieściu, Suchej Górze i Łagiewnikach.
 
(źródło: bytom.pl)