WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

23.10.2019 Szczęśliwe zakończenie w ZSM w Chorzowie. Dziecięcy oddział onkologiczny znów będzie działał.

 
Działalność oddziału onkologii i hematologii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie zostanie wznowiona. Oddział ma nowego ordynatora została nim Katarzyna Machnik - lekarz specjalista onkologii i hematologii dziecięcej.
 
Szpital zawiesił działanie oddziału dziecięcej onkologii 1 sierpnia  z powodu braków kadrowych. Głównym problemem było obsadzenie stanowiska ordynatora. Poprzedni odszedł na emeryture (i tak długo po tym jak nabył prawa emerytalne). Szpital wówczas nie miał innej możliwości niż tymczasowo zamknąć oddział a swoich pacjentów skierować do innych szpitali m. in. w Katowicach Ligocie , Zabrzu, Gliwicach a nawet Krakowie.  Mimo  prób poszukiwań i wielu przeprowadzonych rozmów z kandydatami długo nie wiadomo było co dalej z chorzowskim oddziałem onkologii.
 
Dobrą wiadomość  o wybraniu nowego ordynatora w ubiegłym tygodniu w mediach społecznościowych przekazał prezydent Andrzej Kotala. A dziś informacja została potwierdzona oficjalnie. Oddział onkologii i hematlogii znów będzie działał. Z poprzednim zespołem lekarzy i pielęgniarek i nową ordynator Katarzyną Machnik, która  była w  przeszłości związana ze szpitalem a teraz pokieruje oddziałem onkologii i hematologii dzieciecej. 
Trzymiesięczny okres zawieszenia działania oddziału mija wprawdzie z końcem października. Termin  jednak się przedłużył wyłącznie z uwagi na  dotychczasowe obowiązki  ordynator i procesem przygotowania oddziału na ponowne przyjęcie pacjentów ( powadzone są jeszcze m. in. prace malarskie). Dlatego otwarcie zaplanowano na 1 grudnia.