WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

03.04.2018Zagrać każdy może

Charakterystyczne białe pianino z logo Katowic – Miasta Muzyki UNESCO - trafiło do holu Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Grać może każdy. Niezależnie od umiejętności. Mówi Magdalena Stryja, kierownik dziekanatu na wydziale Prawa i Administracji Uniwersystetu Śląskiego.
Plik dźwiękowy: A_S_piano.mp3
Znajdujące się w różnych miejscach pianina mają przypominać, że Katowice jako jedyne miasto w Polsce nosi tytuł Miasta Muzyki UNESCO. A to wyróżnienie przyznawane jest przez agendę Organizacji Narodów Zjednoczonych miejscowościom, które dają o sobie znać w zakresie wyjątkowych tradycji muzycznych, są silnymi środowiskami twórców oraz działają na rzecz rozwoju muzycznych inicjatyw. A nie ma wątpliwości, że w Katowicach np. festiwali czy przeglądów nam nie brakuje i to różnego rodzaju.

We wrześniu 2016 r. po raz pierwszy trzy białe pianina z logo Katowic – Miasta Muzyki - stanęły  w holu dworca PKP, w jednym z centrów handlowych i w holu instytucji Katowice Miasto Ogrodów. Obecnie  znajdują się w terminalu Portu Lotniczego w Pyrzowicach, w siedzibie Miasta Ogrodów i właśnie na Uniwersytecie Śląskim.