WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

17.01.2018Wywrotka śmieci przyłapana


Transport plastikowych śmieci  z Niemiec zatrzymany w Bytomiu.  Policja przyłapała na gorącym uczynku kierowcę, który na miejskich nieużytkach próbował opróżnić wielką naczepę TIRa. To sytuacja sprzed kilku dni, ale mudurowi przekazali informacje na ten temat dopiero teraz.  Trzeba pamiętać, że w Bytomiu rejon, w którym zatrzymano TIRa z odpadami, a więc dzielnice Bobrek czy Karb, znane są z podobnych przypadków, bo śmieci wysypywano tu już nie raz. Zresztą takich miejsc jest więcej a mieszkańcy ciągle walczą z uciązliwym procederem pod ogólnym hasłem "Bytom to nie hasiok". A tym przypadku  zaczęło się od informacji, odebranej przez policjantów od przestępczości gospodarczej, że oto do Bytomia jedzie transport odpadów tworzyw sztucznych z Niemiec. Co prawda charakterystyczna wanna miała dojechać do innego miasta na Śląsku, ale funkcjonariusze zauważyli ją jak skręca na nieużytki przy ul.Konstytucji.

Mundurowi pojawili się obok cięzarówki, gdy tak zwany "kiper" był już niemal w połowie opróżniony. Wysyp przerwano i sprawdzono dokumenty. Ponieważ były braki i podejrzenie przestępstwa, TIR'a i jego kierowcę zatrzymano a sprawę przekazano prokuraturze.
Wezwani na miejsce strażacy nie stwierdzili, aby odpady były szkodliwe. Tak czy inaczej wdrożono dochodzenie a sprawcy grozi do 5 lat więzienia.