WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN GODZIK-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

27.02.2018Wybuch gazu w Bytomiu

Bardzo niespokojny wieczór i noc na osiedlu Ziętka w bytomskim Stroszku. Eksplodował gaz z rozszczelnionej instalacji w jednym z bloków . Jedna osoba została ranna, ponad 100 musiało opuścić swoje mieszkania.
Informacje na temat zdarzenia pojawiły sie przed godziną 18.00. Na osiedlu Ziętka w Stroszku rozległ się huk wybuchu i dźwięk tłuczonego szkła z wybitych okien mieszkania na parterze kilkunastopiętrowego bloku przy ulicy Hlonda. W lokalu znajdowały się trzy osoby, jedna z nich została poszkodowana. Szybko odwieziono ją do szpitala.

Jak zwykle w takich przypadkach lokatorzy wybiegli przed budynek, a nadzór budowlany, policja i straż (przyjechało 9 zastępów) przykazały im  nie wracać na razie do swoich mieszkań. Trzeba było sprawdzić co się stało i usunąć uszkodzenia. Dla ewakuowanych osób podstawiono autobus, część z nich trafiła do pobliskiej szkoły i na probostwo albo do swoich rodzin. Pogotowie gazowe w końcu namierzyło miejsce rozszczelnienia i zabrało sie do usuwania awarii. Sytuacje opanowano około północy, choć pełna naprawda jeszcze trochę potrwa, powiedział dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego. Lokatorzy mogą jednak wracać do swoich mieszkań.


W tym miesiącu, to już kolejny wybuch gazu w naszym regionie. 10 lutego w Sosnowcu od eksplozji butli gazowej zniszczona została część kamienicy. Pod gruzami zginęła starsza kobieta, a jej mąż został cięzko ranny.