WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

23.05.2018Wielki futbol znowu na Śląskim

Dwa jesienne mecze w ramach Ligi Narodów piłkarska reprezentacja Polski rozegra na Stadionie Śląskim w Chorzowie - z Portugalią i z Włochami.


Stosowną decyzję podjął Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. W czwartek, 11 października polska reprezentacja zmierzy się z aktualnymi Mistrzami Europy, Portugalczykami, a trzy dni później, w niedzielę, 14 października, przeciwnikiem biało-czerwonych będą Włosi.


Piłka nożna to nie jest jedyna dyscyplina sportu, która zagości wkrótce na stadionie. Już za kilka tygodni startują lekkoatletyczne zmagania w ramach 64. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego, a we wrześniu obejrzymy żużel na światowym poziomie.
- Kalendarz imprez w pierwszym roku działania Stadionu Śląskiego po zakończeniu modernizacji jest bardzo bogaty. Cieszę się, że w roku 2018 na naszym obiekcie odbędą się imprezy we wszystkich dyscyplinach, które w historii Stadionu Śląskiego miały swoje wielkie chwile. Możemy z ogromną satysfakcją powiedzieć, że ten obiekt jest naprawdę wielofunkcyjny, podkreśla Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.
Październikowe mecze piłkarskie w ramach Ligii Narodów to nowy prestiżowy format, który UEFA stworzyła, by uatrakcyjnić europejską piłkę reprezentacyjną. Po raz pierwszy zostanie rozegrana w sezonie 2018/19. Z uwagi na wysokie miejsce Polski w rankingu UEFA nasza reprezentacja została umieszczona w dywizji A. Nasz zespół rywalizować będzie z Włochami i Portugalią. Pierwsze spotkanie zagramy na wyjeździe z Włochami 7 września, następnie z Portugalią i Włochami na Stadionie Śląskim 11 i 14 października, a zakończymy rywalizację w grupie 20 listopada meczem wyjazdowym z Portugalią. Zwycięzca grupy awansuje do Final Four, a dobre miejsce w Lidze Narodów, w przypadku braku kwalifikacji z eliminacji, może też dać awans na Euro 2020.