WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Wakacyjne FEST PARTY

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

03.08.2018Węzeł w Brynowie czas zacząć

Od poniedziałku, na całego rusza budowa kolejnego centrum przesiadkowego w Katowicach. Po Ligocie, Zawodziu i Śródmieściu przyszła pora na Brynów, gdzie węzeł powstanie w obrębie pętli tramwajowej u zbiegu ulicy Kościuszki i Rzepakowej. Ewa Lipka z magistratu zapowiada, że w poniedziałek trzeba spodziewać się zmian na główych ciągach komunikacyjnych w tej strefie.
Plik dźwiękowy: A_S_kosc.mp3
Kierowcy odetchną dopiero w maju, bo wtedy na drogach przywrócona zostanie docelowa  organizacja ruchu. Wiadomo też, że przeciągnie się nieco budowa centrum przesiadkowego przy dworcu w Ligocie. Obiekt miał być już gotowy, niestety jest przesunięcie o kilka tygodni.

Po zakończeniu etapu przygotowującego inwestycję w Brynowie, wykonawca przystępuje do wykonania muru oporowego wzdłuż ul. Kościuszki, a także przebudowy sieci energetycznej i wodociągowej. Od 6 sierpnia wyłączona zostanie ul. Jankego na odcinku łączącym ul. Kościuszki z Rzepakową. Dodatkowo wyłączona z ruchu będzie część jednokierunkowej jezdni ul. Kościuszki w kierunku centrum. Ruch pojazdów na tym odcinku ul. Kościuszki poprowadzony zostanie pozostawionym lewym pasem oraz dodatkowo pasem ruchu dla przeciwnego kierunku. W tym celu wykorzystany zostanie istniejący przejazd tymczasowy poprzez pas rozdziału w ciągu ul. Kościuszki