WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

26.03.2018W starych murach nowy duch

Mieszkańcy Siemianowic znowu mogą korzystać z hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w parku Pszczelnik. W obiekcie zakończył się  właśnie remont, którego najważniejszym elementem była termodernizacja, mówi dyrektor MOSiR Pszczelnik Łukasz Wanot...
Plik dźwiękowy: A_S_pszczelnik.mp3
Remont hali w Pszczelniku trwał od maja ubiegłego roku. Koszt? Około 4 milionów złotych, z czego spora część to dofinansowanie unijne. Należy podkreślić, że nie tylko hala sportowa została odnowiona. Cały budynek MOSiR przeszedł gruntowną rewitalizację. Zakres prac remontowych objął m.in.: docieplenie ścian i dachów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie izolacji przeciwwodnych fundamentów wraz z dociepleniem murów fundamentowych, wydzielenie w piwnicach pomieszczeń socjalnych i pomieszczenia kotłowni gazowej wraz z robotami wykończeniowymi, wykonanie nowych wyłazów dachowych wraz z drabinkami, malowanie konstrukcji stalowej dachu.

Do tego montaż daszków szklanych nad wejściami, wymianę konstrukcji pokrycia dachu nad salą sportową wraz obróbkami blacharskimi i rynnami, zamurowanie okien i zmniejszenie otworów okiennych, remont łazienek hotelowych, malowanie ścian i sufitów w pokojach hotelowych i wykonanie sufitu podwieszanego. Poza tym wykonanie tynków mozaikowych w holu, instalację CWU i ZW, instalację CO, przebudowę instalacji elektrycznej oraz instalację solarną - 22 zestawów kolektorów słonecznych.