WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

05.02.2018W czerwcu otwarcie pierwszej wieży przy Spodku

Z placu budowy wieżowca,który powstaje w miejscu dawnego gmachu DOKP, zniknął ostatni żuraw. Obecnie najbardziej intensywne prace są prowadzone na dachu technicznym oraz wewnątrz. W częściach wspólnych trwają roboty wykończeniowe i przybywa wyposażenia. W podcieniu kondygnacji +6, czyli od spodu przewieszenia bryły budynku, trwa montaż obudowy z siatki cięto-ciągnionej. Ten sam materiał jest równocześnie mocowany na rampie zjazdowej, prowadzącej na poziom -1. Ponadto w garażu podziemnym położone zostały posadzki żywiczne. Do zrealizowania pozostały drobne prace wykończeniowe, takie jak: malowanie linii miejsc parkingowych, malowanie docelowe ścian i montaż odbojów.


- Ku końcowi zmierzają prace instalacyjne w maszynowni, które rozpoczęliśmy jeszcze w październiku ub.roku. Dodatkowo, na poziomie +14 montujemy podkonstrukcje pod siatki cięto-ciągnione oraz beton architektoniczny. Z nich zostanie przygotowana obudowa dachu technicznego. W pracy na najwyższych piętrach wykorzystujemy techniki alpinistyczne. Część robót jest wykonywana z podestu zewnętrznego, którego położenie możemy regulować w zależności od potrzeb pracującego zespołu, mówi kierownik budowy, Wojciech Adam.
Poza działaniami realizowanymi na zewnątrz biurowca, coraz bardziej zaawansowane są wewnętrzne prace instalacyjne i wykończeniowe. W budynku zostały już zamontowane wszystkie windy i obecnie trwają odbiory Urzędu Dozoru Technicznego. W najbliższych dniach ma się rozpocząć wykonywanie okładzin ściennych oraz posadzek w holach windowych. Z kolei na klatkach schodowych zamocowane zostały wszystkie barierki. W toku są prace malarskie, a wkrótce będą realizowane posadzki żywiczne.


W holu głównym, jednej z najbardziej reprezentacyjnych przestrzeni biurowca, pojawiły się okładziny drewniane. Na ścianie znajdującej się za ladą recepcyjną trwa montaż okładzin z ryflowanego betonu architektonicznego. Pojedynczy panel będzie miał 4 m wysokości i 60 cm szerokości. Identyczny materiał został wcześniej wykorzystany na elewacji budynku, w postaci pasów dzielących tafle szła.
W .KTW I wdrażany jest zintegrowany system zarządzania budynkiem (BMS). Dzięki niemu w jednym miejscu będą gromadzone wszystkie informacje płynące z biurowca i jego otoczenia. Pozwoli to m.in. na optymalizację zużycia energii i mediów oraz ma zapewnić bezpieczeństwo i komfort przyszłych pracowników.
Po oddaniu do użytku wieży KTW I przyjdzie pora na decyzje w sprawie drugiego, jeszcze wyższego biurowca KTW II.