WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

09.05.2018Trochę inaczej na "wiślance" w Katowicach

Kolejna zmiana na ważnym węźle drogowym w południowej części Katowic. W dzielnicy Ochojec, koło wznoszonej galerii, korygowana jest organizacja ruchu. W komunikacie mowa jest o przekierowaniu ruchu na ul. Kościuszki z jedni tymczasowej na docelową. To by oznaczało, że akurat w tym miejscu już tak zostanie, ale do końca przebudowy jeszcze sporo brakuje.

Najważniejsze dla kierowców będzie to, że na ul.Kościuszki czyli DK81, zarówno do centrum Katowic jak i do Mikołowa lub Cieszyna utrzymane zostaną po dwa pasy ruchu. Ważne jest również, że w jedną stronę pojawia się poniekąd alternatywa dla przejazdu w pobliżu placu budowy galerii. Ci, którzy pojadą od strony Piotrowic ul. Jankego, skorzystać będą mogli z  nowej jezdni w kierunku pętli tramwajowej w Brynowie. Inne udogodnienie to otwarcie krótkiego odcinka ul. Kolejowej wzdłuż budowanej galerii w kierunku ul. Kościuszki co oznacza możliwość nawrotu od strony Centrum przez ul. Stalową do dzielnic Ochojec, Piotrowice czy na tzw. Trzy Górki.

Niestety, w piątek znowu zmiana - zamknięcie ul. Kolejowej pomiędzy Ochojcem a Ligotą i w efekcie większe obciążenie ul. Kłodnickiej.  Zakończenie wszystkich robót w tej strefie powinno nastąpić latem.