WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

19.01.2018Żal, współczucie, przestroga

Bardzo smutna wiadomość nadeszła z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Zmarł 14-latek, który trafił tam w poniedziałek, po tym jak przez 1,5 godziny przebywał w wodzie, pod załamanym lodem stawu w Rudzińcu.   Przykre wieści potwierdził rzecznik katowickiego Centrum, dodając, że przyczyną zgonu była niewydolność wielonarządowa. Liczyliśmy po cichu, że uda się ogłosić sukces medycyny, zwycięstwo młodego organizmu. Niestety nie.  Chłopiec zbyt długo przebywał pod lodem. Wyrazy współczucia dla rodziny.

Przypomnijmy, że nastolatek trafił do katowickiego Centrum  w poniedziałek popołudniu. Stan bardzo ciężki.  Według ratowników przebywał pod lodem 90 minut przy temperaturze wody około 4-5 stopni.  U pogrążonego w śpiączce farmakologicznej chłopca, funkcje życiowe podtrzymywała aparatura...

Potraktujmy ten wypadek jako przestrogę, powtarzając za ratownikami: nie ma bezpiecznego lodu nawet gdy tafla na zbiorniku wodnym wygląda na grubą, twardą i solidną. Z różnych stron kraju płyną informacje o podobnych przypadkach. Statystyki już wskazują, że ten rok może być wyjątkowo przykry pod względem takich zdarzeń.