WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

15.05.2018Szczyt Klimatyczny na papierze

Minister środowiska Henryk Kowalczyk oraz prezydent Katowic Marcin Krupa podpisali porozumienie w sprawie organizacji szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach.

COP24, czyli 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu odbędzie się w dniach 3-14 grudnia 2018 r. W wydarzeniu weźmie udział nawet 40 tys. uczestników z blisko 200 krajów, w tym szefowie rządów oraz ministrowie odpowiedzialni za  kwestie środowiska i klimatu. Celem podpisanego porozumienia jest zapewnienie koordynacji przygotowań do grudniowego szczytu, a także zapewnienie bezpieczeństwa jego uczestnikom oraz optymalnych warunków funkcjonowania mieszkańcom Katowic w trakcie tak dużego wydarzenia.Porozumienie reguluje szereg spraw logistycznych związanych z organizacją COP24, takich jak np. zapewnienie sprawnego transportu uczestników. W tym celu powstanie m. in. specjalna aplikacja na telefony komórkowe, w której używając jednego z trzech języków będzie można określić trasę przejazdu pomiędzy hotelami a miejscami obrad i imprez towarzyszących.


W trakcie szczytu COP24 w Katowicach planowane jest przyjęcie pełnego pakietu wdrażającego Porozumienie Paryskie. To pierwsza w historii międzynarodowa umowa, która zobowiązuje wszystkie państwa świata do działań na rzecz ochrony klimatu. Pakiet wdrażający umożliwi realizację Porozumienia w praktyce, a tym samym wyznaczy kierunek światowej polityki klimatyczno-energetycznej na  kolejne lata.