WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Wakacyjne FEST PARTY

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

02.05.2018Startuje wielka inwestycja w Giszowcu

Lada dzień ruszy zegar, odmierzający czas przebudowy węzła Dróg Krajowych 86 i 81 w Katowicach-Giszowcu. Wykonawca będzie miał dwa lata na modernizację tego newralgicznego skrzyżowania.  Wygląda na to, że nic w tym miejscu nie będzie tak jak teraz. A kierowcy wiedzą, że wylot i wjazd do Katowic przez Giszowiec to uciążliwe i bardzo kolizyjne "wąskie gardło".

Wystarczy, że dojdzie tu do najdrobniejszej kolizji, aby stanął główny tranzyt północ-południe i kawał autostrady A4. Teraz na wysokości zjazdu do os. Giszowiec i na tzw. Trzy Górki funkcjonują pasy włączenia. Ponieważ jednak, po zjeździe z trasy Bielskiej kierowcy od razu trafiają na ruchliwe skrzyżowania z sygnalizacją, nietrudno domyślić się, że w szczycie nie jest tu najprzyjemniej. Za 2 lata ma być inaczej, bo pojawią się nowe wiadukty, bezkolizyjne zjazdy i drogi zbiorcze właściwie od każdej strony. Zanim jednak to nastąpi należy spodziewać się poważnych utrudnień na wylocie z Katowic w kierunku południowym, tym bardziej, że w Ochojcu i Piotrowicach trwa przebudowa ul. Kościuszki czyli wyjazdowego fragmentu drogi 81  - popularnej "wiślanki".

Miasto po skomplikowanej procedurze przetargowej wyłoniło już wykonawcę przebudowy i "na dniach" podpisze umowę. O skali inwestycji  może świadczyć kwota przewidziana do jej realizacji - prawie ćwierć miliarda złotych.  Zdecydowana większość środków jednak pochodzić będzie ze wsparcia unjnego w ramach programu "Infrastruktura i Środowisko".