WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

25.05.2018Sieć się zagęszcza

Jeszcze więcej rowerów w Katowicach. Przybywa ścieżek i rozrasta się sieć wypożyczalni - finał kolejnego etapu rozbudowy - za kilka dni, mówi szef miejskiego Wydziału Transportu, Bogusław Lowak...
Plik dźwiękowy: A_S_lovak.mp3

Sieć wypożyczalni rowerów obejmie najdalej wysunięte dzielnice - na przykład Kostuchnę czy Panewniki. W tym sezonie system katowickiego roweru miejskiego zarejestrował już ponad 43 tys. wypożczeń. Sieć ścieżek rowerowych w stolicy metropolii ma łączną długość okoł. 100 km.  W tym roku Katowice wydadzą na infrastrukturę rowerową bliko 8 mln zł.

Podsumowując: do końca maja zostanie uruchomionych 12 dodatkowych stacji rowerów miejskich. Nowością będzie 10 rowerów typu cargo. System ruszył w tym roku 1 kwietnia i przez pierwsze dwa miesiące sezonu mieli do dyspozycji 36 stacji rowerowych, z czego 11 sponsorskich.


Spośród 12 nowo otwieranych stacji 11 zostało wybranych przez mieszkańców we wrześniu ubiegłego roku w ramach budżetu obywatelskiego. Po rozbudowie systemu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji łącznie 48 stacji z 388 rowerami – czyli największy w woj. śląskim system rowerów miejskich.
Jeszcze w tym roku zostaną uruchomione dodatkowe 4 stacje rowerowe przy stacjach benzynowych znanej sieci i łącznie będzie ich 52. W tym sezonie rowery miejskie w Katowicach wypożyczano ponad 43 tys. razy (od 1 kwietnia do 20 maja).
Najpopularniejszymi stacjami rowerów miejskich, w których jednoślad wypożyczano ponad tysiąc razy są: stacja na rynku, przy ul. Mariackiej, na Osiedlu Tysiąclecia, przy ul. Krasińskiego, w Dolinie Trzech Stawów, na terenie Silesia City Center, przy NOSPR i ul. Medyków.