WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

09.02.2018Saneczkowe pożegnanie ferii

Tor saneczkowy w Parku Kościuszki w Katowicach wraca do życia.  W sobotę i w niedzielę będzie dostępny dla wszystkich chętnych. - To takie pożeganie zimowych ferii - mówi pomysłodawca i społecznik, Jarosław Kopciuch, dodając, że trwają jeszcze ostatnie przygotowania trasy, która nie była użytkowana od ponad 20 lat..... Dzięki wsparciu miasta i straży pożarnej rynna toru polewana jest kolejnymi warstwami wody. Jeśli pogoda dopisze, sanki pojadą po warstwie lodu i śniegu.

Plik dźwiękowy: A_S_saneczkowy.mp3

W sobotę i niedzielę na torze saneczkowym w Parku Kościuszki będzie można pojeździć od 10.00 do 16.00. Poza tymi godzinami trasa zostanie częściowo wyłączona, aby nie można było z niej korzystać bez nadzoru.
- Sam pomysł narodził się już w zeszłym roku. Podczas wieczornego biegania po parku zauważyłem, że w cieniu górki, na której dzieci w zimie jeżdżą na sankach jest coś, przypominającego koryto. Po chwili zrozumiałem, że to tor saneczkowy, którego nikt nie używa, mówi Jarosław Kopciuch. Sam tor ma długość 350 m i biegnie ze szczytu górki (nieopodal drewnianego kościółka św. Michała) aż do jednej z alejek przecinających park. Do inicjatywy przyłączył się Zakład Zieleni Miejskiej, Straż Pożarna oraz Katowickie Wodociągi, dzięki czemu udało się zorganizować wszystko od strony formalnej. Katowicka Straż Pożarna od dwóch dni polewa tor wodą, aby powstała lodowa rynna.

Jak dodaje organizator, inicjatywa pokazała, że każdy może zrobić coś dla drugiej osoby w tym wypadku dla dzieci, którym nie udało się wyjechać na ferie. Do Pana Jarka dołączyli także jego znajomi, którzy wspólnie wysprzątali tor ze śmieci, gałęzic czy kamieni.

Trasa ma być dostępna od soboty. Oby pogoda dopisała. Wszystkie osoby zainteresowane zabawą w Parku Kościuszki, muszą pamiętać, że organizatorzy nie zapewniają sprzętu do zjazdu. Chętni będą również musieli zaakceptować regulamin ślizgawki, a dzieci powinny przyjść z opiekunami.