WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

16.02.2018Rozkop(yw)any wlot

"Prace przygotowawcze związane z budową Centrum Przesiadkowego Brynów ruszają w piątek 16 lutego" - to oficjalny komunikat katowickiego Urzędu Miasta. Oznacza to, że w południowej części Katowic ruszy za chwilę już trzecia inwestycja przy jednym z najważniejszych wlotów do centrum Metropolii czyli ulicy Kościuszki, biegnącej w duzym stopniu śladem drogi krajowej numer 81. Szykuje się drogowy klincz.

Sprawdzaliśmy na miejscu jak jest już teraz. Przy pętli brynowskiej zastaliśmy tylko geodetów wykonujących pomiary. Poza tym na razie żadnej wycinki drzew, ani zapowiadanego porządkowania terenu. Za to ruch na pobliskim przystanku jak zwykle spory.....

Plik dźwiękowy: A_S_petla.mp3

Centrum przesiadkowe w rejonie pętli tramwajowej w Brynowie ma kosztować prawie 63 miliony złotych.  Powstanie dwupoziomowy parking na ponad 400 samochodów, miejsca dla rowerów i poczekalnie pod dachem z małą gastronomią i miejscami obsługi podróżnych. W Katowicach w sumie ma powstac osiem takich centrów. W pierwszym etapie oprócz Brynowa, również obiekty w Ligocie i śródmieściu, przy ulicy Sądowej.

U zbiegu ulic  Kościuszki i Armii Krajowej w Piotrowicach rozpoczęto już wycinkę drzew pod dwupoziomowy węzeł, który powstanie tu w ciągu 2 lat. Najbardziej zaawansowane są prace koło wznoszonej galerii w Ochojcu (Kościuszki/Kolejowa), gdzie skrzyżowanie też jest przebudowywane, a w tej chwili trwa kopanie tunelu, który  połaczy węzeł z terenami przy centrum handlowym.