WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

21.05.2018Rowerowe ściganie znowu w naszym regionie

Wielkie kolarstwo wraca na Stadion Śląski. Wyremontowany gigant gościć będzie gwiazdy światowego peletonu podczas 75. Tour de Pologne, na początku trzeciego etapu. 6 sierpnia, tu będzie start, mówi Adam Pawlicki ze spółki Stadion  Śląski...
Plik dźwiękowy: A_S_tdp.mp3
Etapowa meta po 140 km wyścigu - w Zabrzu. Po drodze, dodatkowo punktowane, lotne premie w Rudzie Śl., Rybniku i Knurowie.

Tour de Pologne na terenie woj.śląskiego to także etap II z Tarnowskich Gór do Katowic, IV- z Jaworzna do Szczyrku i częściowo V - z kopalni soli w Wieliczce do Bielska-Białej. Cały wyścig startuje 4 sierpnia na rynku w Krakowie. Meta 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.
Kolarze wracają na "Śląski" po 50 latach. W 1968 r. finiszowali na nim uczestnicy Wyścigu Pokoju, który gościł tu w sumie sześciokrotnie. W tym roku zawodnicy wystartują (federacja UCI nie zgadza się już na metę na obiektach tego typu) z niecki Stadionu Śląskiego, a kibice bądą mogli zajrzeć do kolarskiej wioski, spotkać się z gwiazdami tej dyscypliny sportu i obejrzeć sprzęt.