WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

05.01.2018Radarowe nowości

Wideo-laser -tak najczęściej i najkrócej mówią o nim policjanci drogówki z Katowic. To oni jako jedni z pierwszych, kilka miesięcy temu mieli okazję testować nowy miernik prędkości. Śląski garnizon ma teraz na stanie 30 takich urządzeń. W piątek będą wykorzystywane podczas ogólnopolskiej akcji "prędkość". Pierwsi kierowcy mieli już powody, aby o laserowej suszarce mówić "piekielna maszynka". Dostali mandaty za nadmierny pośpiech.

Choć oficjalna prezentacja sprzętu odbyła się w ostatnich dniach, my o wiele wcześniej, podczas katowickich testów mieliśmy okazję, żeby  się o nim czegoś dowiedzieć. Miejsce testów: średnicówka.... Mówią: Jacek Prokop z katowickiej drogówki, a wcześniej Jarosław Bąk - szef wydziału w Komendzie Miejskiej.
Plik dźwiękowy: A_S_predk.mp3

Nowy miernik prędkości nosi nazwę "TruCAM". Policjanci mogą nim robić zdjęcia samochodów i ujawniać wykroczenia bez konieczności zatrzymywania kierowcy. Takie rozwiązanie umożliwia pomiar prędkości na drogach o kilku pasach ruchu w jednym kierunku oraz w miejscach, gdzie nie jest możliwe zatrzymanie. Jako się rzekło, pierwsze mandaty.... już wysłane.