WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

06.06.2018Precz z odorem

Ruda Śląska przyłącza się do apelu do premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzenie w Polsce rozwiązań prawnych umożliwiających samorządom skuteczną walkę z uciążliwościami zapachowymi.


"Uciążliwości zapachowe generowane przez zakłady przemysłowe oraz punkty zagospodarowania odpadów są często miejscami występowania konfliktów społecznych, które z powodu braku podstaw prawnych, odpowiednich przepisów regulujących kwestie uciążliwości są trudne, a wręcz niemożliwe do rozwiązania. (…) Apelujemy do Pana Premiera o rozpoczęcie pilnych prac legislacyjnych, których efektem będzie wdrożenie regulacji prawnych oraz procedur postępowania, pozwalających na szybkie i efektywne ograniczenie odorów, będących utrapieniem wielu gmin i miast w Polsce" - czytamy w petycji.
Akcję zbierania podpisów pod apelem w sprawie ustawy antyodorowej koordynują władze Siemianowic Śląskich.


Mieszkańcy, którzy chcą wpisać się na listę, mogą zrobić to do 13 czerwca br. w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta (plac Jana Pawła II 6). Organizatorzy przygotowali też petycję online dostępną pod adresem https://www.petycjeonline.com/w_sprawie_ustawy_odorowej.  
Apel wraz z podpisami popierających go osób zostanie następnie przekazany premierowi Mateuszowi Morawieckiemu przez delegację samorządowców Metropolii.