WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

02.04.2018Poszukiwania zakończone. Co dalej?

Niestety minione dni to nie tylko czas świętowania. W Katowicach nie wszystkim było radośnie. W sobotę, w dzielnicy Murcki spłonął dom i cztery rodziny  zostały bez dachu nad głową. W Piotrowicach poważnie uszkodzona została kamienica. Duża część mieszkańców dopingowała też akcji poszukiwania rodziców trzyletniego chłopca, porzuconego w dzielnicy Zawodzie. Wiemy już, że odnaleziono matkę dziecka. Jak udało się namierzyć kobietę i dlaczego zostawiła swoje dziecko bez opieki?  Na to ostatnie pytanie, na razie nie znamy odpowiedzi.

Jak informuje policja, po wczorajszym zatrzymaniu 27-letnia kobieta trafiła do aresztu. Dziś kontynuowane będzie jej przesłuchanie, potem sprawą zajmie się pewnie prokurator.  Postępowanie prowadzone jest pod kątem niewłaściwego sprawowania opieki nad dzieckiem i narażenia go na niebezpieczeństwo... Karą za złamanie prawa w tym zakresie może być nawet 5-letnie więzienie. Jako się rzekło, szczegółów na razie nie znamy. Wiemy natomiast, że w sobotę wieczorem policja została wezwana na ul. Łączną w Katowickim Zawodziu, gdzie w klatce schodowej jednego z bloków, lokatorka natknęła się na małego chłopca bez opieki. Maluch był bardzo pobudzony, ale nie mówił, kontakt był utrudniony. Trafił do placówki opiekuńczej, nic mu nie grozi, jest w stanie dobrym. Ponieważ policja nie mogła ustalić tożsamości chłopczyka, zdecydowała się opublikować jego zdjęcie na stronie internetowej. Szybko zaczęły spływać informacje, dzięki którym zatrzymano matkę chłopca.
Wg policji, kobieta pochodzi z województwa świętokrzyskiego, ale ostatnio mieszkała w Katowicach w dzielnicy Szopienice. W momencie zatrzymania była trzeźwa. Na razie nie wiadomo dlaczego zostawiła swoje dziecko. W środę kolejne przesłuchania. Policja zatrzymała też 21-letniego partnera kobiety.