WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

16.05.2018Ostatni taki odcinek

Spółka Polaqua z Piaseczna wybuduje ostatni odcinek autostrady A1 na terenie woj. śląskiego. To 17 km trasy od węzła Rząsawa, zwanego również "Częstochowa Północ" do granicy woj. łódzkiego. Własnie wyłoniono najkorzystniejszą - jak się wydaje - ofertę, która opiewa na kwotę nieco ponad 596 i pół miliona złotych.  Jak mówi Marek Prusak z katowickiego odziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawca będzie miał ok. 4 lat na zaprojektowanie i budowę trasy.
Plik dźwiękowy: A_S_auto1.mp3


Zegar na budowie tego fragmentu A1 zacznie tykać od momentu podpisania umowy z wykonawcą. To nastąpi prawdopodobnie w drugiej połowie wakacji. Alternatywą dla budowanej autostrady, która docelowo będzie szlakiem płatnym, stanie się droga krajowa 91.
W czerwcu przyszłego roku powinien byc już gotowy fragment od Częstochowy do Pyrzowic wraz z obwodnicą miasta. W przypadku odcinka do granicy z łódzkiem, wykonawca będzie miał za zadanie, wykonać niezbędną dokumentację techniczną i projektową, uzyskać niezbędne decyzje dla budowy oraz użytkowania drogi, wybudować autostradę o długości 16,907 km w śladzie istniejącej DK1. Przekrój budowanej autostrady składać się będzie z dwóch jezdni z nawierzchni betonowej, każda po trzy pasy ruchu o szerokości 3,75 m każdy, pasa awaryjnego o szerokości 3 m i pasa dzielącego o szerokości 5 m.