WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN SKALSKI-Wszystkich Świętych z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

12.01.2018Ogrodzony rynek

Mieszkańcy i goście centrum Chorzowa zauważyli z pewnością, że duża  część rynku została ogrodzona i prowadzone są prace ziemne. To  widomy znak, że rusza przebudowa tej strefy. Co w praktyce oznacza to dla pieszych i kierowców? O to zapytaliśmy Inspektora Nadzoru w chorzowskim ratuszu, Mariusza Obszańskiego...
Plik dźwiękowy: A_S_chorzryn(1).mp3

Samochody wjeżdżają tu tylko za zezwoleniami i tylko jednokierunkowo po ściśle wytyczonym fragmencie, wyznaczonym barierami. Piesi  nie mogą przechodzić w poprzek rozkopanego rynku, a jedynie po jego obwodzie.

To pierwszy etap przebudowy rynku, związany również z korektą podziemnych instalacji. W kolejnych miesiącach, powstaną fundamenty pod pawilony w rejonie estakady a potem przyjdzie czas na resztę. Docelowo rynek ma sprzyjać wypoczynkowi i spotkaniom dzięki gastronomii, niewielkim obiektom handlowym a także małej architekturze - klombom , ławkom, zieleńcom czy fontannie. Estakada zostanie niejako zamaskowana, a na jej obu krańcach kierowcy bedą mieli do dyspozycji przebudowane parkingi. Utrudnień związanych z przebudową trzeba spodziewać się aż do wiosny 2019 roku.