WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.07.2018Ograniczenia drogowe obok wznoszonych węzłów

Dwie duże budowy i dwie poważne zmiany na drogach. W Katowicach od kilku miesięcy wznoszone są Centra Przesiadkowe w dzielnicy Zawodzie i w śródmieściu, przy ulicy Sądowej. Teraz, w obu przypadkach stopniowo wprowadzane będą korekty organizacji ruchu. Czego mogą się  spodziewać kierowcy?


Będą znaczne ograniczenia a nawet wyłączenia z użytku. Na budowie węzła Zawodzie rozpoczyna się umacnianie podłoża oraz budowa kanalizacji i nowych dróg. Wymaga to wprowadzenia zwężeń na ulicach 1 Maja i Krakowskiej.  Jeszcze trwają przygotowania, ale w nocy z piątku na sobotę ruch w każym kierunku będzie prowadzony tylko jednym pasem. Do tego przystanki komunikacji miejskiej przeniesione zostaną w rejon zajezdni. I tak zostanie aż do końca budowy. Z kolei w rejonie działki przy Sądowej w śródmieściu, gdzie budowany jest m.in. nowy dworzec dalekobieżnej komunikacji autobusowej, z ruchu zostaną wyłączone fragmenty ul. Sądowej i Sobieskiego. I tak będzie do połowy września. Samochody pojadą Gliwicką i Geppert-Mayer.  O wiele dłużej, autobusy z pl. Wolności do podziemnego dworca i na ul. Mikołowską jeździć będą ul.: 3-Maja i Słowackiego.


Najbardziej zaawansowana jest budowa Centrum przesiadkowego przy dworcu PKP w katowickiej Ligocie. Tam prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.