WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

15.02.2018Nie daj się nabić w rurę!

Na "wnuczka", na "policjanta", na "inkasenta" - ileż to już metod wymyślili oszuści ?! Wszystko po to aby uśpić czujność - najczęściej seniorów - i wyłudzić od nich, albo wprost - ukraść - nierzadko spore kwoty pieniędzy. Ostatnio policja odnotowała  kolejną metodę - na "rurę".


Rura? Zwykła łazienkowa, kazdy ma takie w mieszkaniu. Wiadomo, że czasami pękają albo ciekną i tym tropem poszli dwaj złodzieje. Przebrali się za hydraulików i zapukali do drzwi pewnej starszej pani w jednym z bloków w Siemianowicach.  Podając się za pracowników wodociągów zaalarmowali, że gdzieś w budynku cieknie rura i oni właśnie sprawdzają u kogo - mieszkanie po mieszkaniu. 77- letnia kobieta wpuściła hydraulików i poszła z jednym z nich do łazienki.  Tam, spełniając zalecenia domniemanych fachowców odkręcała i zakręcała zawory. Jeden udawał, że coś sprawdza, drugi przetrząsnął szafki w pokojach. Znalazł 2 tys.zł. Wtedy nagle okazało się, że z rurami wszystko w porządku. I tu nie skłamali, bo w istocie żadnej awarii nie było. Ale o tym starsza pani dowiedziała się od sąsiadów, gdy poszła zapytać o rury w ich łazienkach.
 

Policja po raz kolejny przypomina, aby w sytuacji, gdy ktoś puka do drzwi, maksymalnie wzmóc czujność. Hydraulicy, inkasenci, policjanci, strażacy, pracownicy administracji itd. - wszystkich można sprawdzić, dzwoniąc pod odpowiedni numer. Jednak nie ten który podają oni sami. Gdy nic się nie pali i nic nie leje - nie ma pośpiechu. Poza tym, gdy chodzi o kwestie awaryjne, warto mieć u boku zaufaną osobę - choćby sąsiada. I.... warto przekazać to wszystko naszym seniorom.