WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

19.03.2018Narkotykowy gang rozbity

Śląscy kryminalni rozbili gang, zajmujący się handlem dużymi ilościami narkotyków. Działali na terenie  woj. śląskiego. Nieoficjalnie mówi się, że związani byli ze środowiskiem stadionowych chuliganów z Zabrza. 9 domniemanych członków grupy usłyszało ponad 200 zarzutów w tym m.in. wprowadzenia na czarny rynek ponad 100 kg narkotyków o wartości około 4 mln  zł. 6 zostało już tymczasowo aresztowanych. Grozi im do 12 lat więzienia, mówi Aleksandra Nowara ze Śląskiej Policji.
Plik dźwiękowy: A_S_gang.mp3

Nad rozpracowaniem przestępczej szajki policjanci pracowali od kilku miesięcy. Przy wsparciu antyterrorystów oraz centralnego biura śledczego, wkroczyli do kilku mieszkań w Zabrzu i powiecie gliwickim. Zatrzymani mają od 21 do 38 lat.  W wyniku przeszukań, policjanci zabezpieczyli ponad 25 kg marihuany, amfetaminy, mefedronu, kokainy oraz tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości przeszło 700 tys. zł. Znaleziono również gotówkę - ponad 100 tys. zł, która zabezpieczona została na poczet przyszłych kar i grzywien.
Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach prokurator ogłosił im łącznie 237 zarzutów. Dotyczą one udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a w przypadku jednej osoby, kierowania tą grupą. Zatrzymani podejrzani są także o popełnienie szeregu przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych, prokurator podjął decyzję o skierowaniu do sądu wniosków o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.