WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

17.04.2018Napraw to.... przez internet

Trzeba coś naprawić w mieście? Denerwuje Cię wrak, blokujący miejsce parkingowe albo nierówno ułożona kostka chodnikowa? Zrób zdjęcie, zaloguj się w aplikacji lub na stronie "naprawmy to. pl" i zgłoś.

Katowice przystąpiły do platformy internetowej, dzięki której mieszkańcom łatwiej ma być sygnalizować awarie, zniszczenia, uszkodzenia i ogólnie, miejsca wymagające naprawy albo uporządkowania. Koordynatorka projektu, Violetta Niziołek-Żądło, mówi, że najpierw zgłoszenie trafi do administratorów w Straży Miejskiej, ale tu jego droga się nie skończy....
Plik dźwiękowy: A_S_napraw.mp3
"Naprawmyto.pl" ma być prostym narzędziem do naprawiania miasta. Mieszkaniec - poprzez stronę internetową lub aplikację na smartfona - zgłasza problem, zaznaczając miejsce zdarzenia na mapie. Wybiera jedną z możliwych kategorii z zakresu: infrastruktury, przyrody i bezpieczeństwa lub kategorię „inne”. Dodaje opis i zdjęcie. Służby miejskie wyjaśniają problem i zajmują się jego rozwiązaniem. Jeśli z jakiegoś powodu się to nie uda, mieszkaniec również zostanie o tym poinformowany.


Do obsługi projektu powołano zespół ds. Naprawmyto.pl, złożony z opiekunów w miejskich jednostkach organizacyjnych i wydziałach Urzędu Miasta. W projekcie biorą udział: Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Miejski Zarząd Ulic i Mostów, Zakład Zieleni Miejskiej, Wydział Inwestycji, Wydział Kształtowania Środowiska, a także Straż Miejska, która administruje katowicką podstroną Naprawmyto.pl. Do udziału w nim zaproszone zostały również miejskie spółki: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Katowickie Wodociągi.
Zanim serwis został udostępniony mieszkańcom, kilka tygodni trwały jego testy, a adres strony znała kilkunastoosobowa grupa testerów. W tym czasie zgłoszonych zostało blisko 150 spraw, z których ponad 70 zostało naprawionych, a kolejne są w trakcie załatwiania.

Mieszkańcy zgłaszali m.in. uszkodzone chodniki, niedziałające oświetlenie, zaśmiecone tereny, porzucone pojazdy czy zniszczoną zieleń.