WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Wakacyjne FEST PARTY

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

12.02.2018Muzealny wzrost

Muzeum Śląskie podsumowało miniony rok i zapowiedziało nowości na najbliższych kilka miesięcy. Otwarcie nowych budynków oraz poszerzenie oferty w znaczący sposób wpłynęło na zainteresowanie ze strony zwiedzających.

Frekwencja na wystawach i wydarzeniach w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosła o ponad 35 tysięcy osób. Wnętrza muzeum odwiedziło łącznie przeszło 211 tysięcy osób, a teren zewnętrzny  270 tysięcy. Na obszarze po kopalni Katowice, gdzie mieści  się placówka,  ciągle jest wiele do zrobienia. Łukasz Dziąbek - szef muzealnego wydziału inwestycji -  już jakiś czas temu sygnalizował złożenie wniosków o dofiansowanie ze środków unijnych rewitalizacji kolejnych obiektów....
Plik dźwiękowy: A_S_muz.mp3
Przypomnijmy, że w ubieglym roku, muzeum wzbogaciło się o pomieszczenia po dawnej kopalnianej stolarni i łaźni głównej oraz oddało do użytku nowy parking. W tym roku na zwiedzających czekają liczne spotkania, wykłady, cykle edukacyjne i przede wszystkim wystawy. Przykładowo ekspozycja pod tytułem „Perspektywa wieku dojrzewania” zaprezentuje twórczość trojga przedstawicieli pokolenia „zarażonych wojną”: malarza Andrzeja Wróblewskiego, rzeźbiarki Aliny Szapocznikow i reżysera Andrzeja Wajdy.