WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

06.03.2018Mieszkańcy proponują, miasto wykonuje

Wodny plac zabaw, sale komputerowe, łaźnia solankowa, boiska, zieleńce, siłownie pod chmurką..... i tak dalej, i tak dalej. To wszystko powstało dzięki pieniądzom i propozycjom mieszkańcom aktywnie biorącym udział w kolejnych edycjach budżetu obywatelskiego w Katowicach.

Podobne programy prowadzone są również  w innych miastach, a zasada jest stosunkowo prosta: ludzie zgłaszają swoje pomysły, miasto sprawdza co da się zrobić, wykłada pieniądze i organizuje realizację. W Katowicach, w nowej edycji budżetu obywatelskiego pojawiły się pewne zmiany i udogodnienia. Mówi o nich Justyna Łukasiewicz z miejskiego wydziału komunikacji społecznej...

Plik dźwiękowy: A_S_bo.mp3

Ułatwienia to możliwośc składania wniosków drogą "mejlową" i dopuszczenie do składania propozycji mieszkańców niezależnie od ich wieku - nawet dzieci (za zgodą rodziców).  Przewidziano też pieniężne nagrody dla trzech dzielnic, w których frekwencja w "wyborach" projektów do budżetu obywatelskiego będzie największa.  Środki przekazane zostaną w kolejnej edycji programu. W katowickim budżecie obywatelskim na realizację pomysłów mieszkańców zarezerowowanych jest w tym roku prawie 23 mln zł. Projekty bedzie można przysyłać od przyszłego tygodnia, w sierpniu ogłoszenie pozytywnie zweryfikowanych, a we wrześniu głosowanie.