WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.04.2018Konferencja antydopingowa w Katowicach

Umowa podpisana - kolejne wielkie wydarzenie kongresowe organizowane będzie na Śląsku. Jesienią przyszłego roku Katowice gościć będą uczestników spotkania Światowej Organizacji Antydopingowej WADA.

W południe podpisano dokumenty w sprawie przygotowania kongresu. Na miejscu był minister Witold Bańka, który przekonywał, że międzynarodowa impreza będzie miała zasadnicze znaczenie dla przyszłości sportu ale i ogromną wartość promocyjną dla miasta i regionu....
Plik dźwiękowy: A_S_banka.mp3
Kilkudniowa konferencja odbędzie się na początku listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, ale organizatorzy przdewidują też wiele imprez towarzyszących w innych miastach regionu.
Wydarzenie organizowane przez WADA odbędzie się w dniach 5-7 listopada 2019 r. Podczas Konferencji miasto odwiedzi ok. 2  tys. przedstawicieli wszystkich środowisk zaangażowanych w walkę z dopingiem w sporcie z całego globu. W stolicy Górnego Śląska zostaną m.in. wybrane nowe władze WADA oraz zatwierdzone zmiany w Światowym Kodeksie Antydopingowym. Równocześnie z obradami odbywają się posiedzenia organów statutowych Światowej Agencji Antydopingowej -  Komitetu Wykonawczego oraz Zarządu.

Wydarzenie organizowane w Katowicach będzie piątą edycją cyklicznej imprezy. Poprzednie odbyły się w Lozannie, Kopenhadze, Madrycie i Johannesburgu.


Światowa Organizacja Antydopingowa (WADA) to najważniejsza organizacja zajmująca się zwalczaniem dopingu w sporcie. Jej zadaniem jest wyznaczanie standardów walki ze stosowaniem niedozwolonych substancji i metod w sporcie oraz jej monitorowanie. Flagowym projektem Agencji jest Światowy Kodeks Antydopingowy i dokumenty niższego rzędu - międzynarodowe standardy, które wspólnie służą harmonizacji działań w zakresie walki z dopingiem.