WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN GODZIK-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

29.03.2018Komunikacja miejska - zmiany od kwietnia

Uwaga, uwaga. Warto zwrócić na to uwagę! Od niedzieli ważne zmiany w taryfie komunikacji miejskiej na terenie metropolii. Szykuje się kolejna modyfikacja, po tym jak wprowadzono jednolity bilet papierowy na terenie wszystkich gmin należących do związku a dzieci i młodzież szkolna w wieku do 16 lat mogą jeździć komunikacją za darmo. Anna Koteras z KZK GOP zapowiada to co najważniejsze.....

Plik dźwiękowy: A_S_taryfa.mp3

1 kwietnia zaczną obowiązywać wspólne bilety okresowe na liniach zapewnianych przez trzech organizatorów transportu publicznego - KZK GOP, MZK Tychy oraz MZKP Tarnowskie Góry. Zmieni się też ich cena. Zwykle będzie taniej.

Jeden wspólny bilet jednorazowy (krótkookresowy) dla komunikacji na obszarze obsługiwanym przez trzech organizatorów wprowadzony został 1 stycznia tego roku. Korzystając z niego można podróżować wszystkimi autobusami, tramwajami i trolejbusami na terenie metropolii. Od kwietnia na tej samej zasadzie podróżować będzie można korzystając z biletów dobowych, tygodniowych, miesięcznych i kwartalnych.

Poza tym znikną bilety okresowe z limitem przejazdów, dlatego nie trzeba będzie ich wczytywać przy wejściu i wyjściu z autobusu lub tramwaju. Skoro tak, to nie będzie więc też promocji dla tych którzy tak własnie robili. Jest jeden wyjątek, ci którym ważność biletu okresowego skończy się w kwietniu, muszą go zbliżać do kasownika do końca daty ważności.

Ważna korekta to wydłużenie terminu wyrobienia karty ŚKUP dla dzieci i młodziezy do 16. roku życia, tak aby  mogli oni korzystac z komunkkacji za darmo. Wcześniejszy termin kończył się w najbliższą  sobotę, ale wiele osób nie dałoby rady, więc będzie na to czas do końca maja. Do tego momentu jazda gratis - tak jak dotąd  - na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.