WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.01.2018Jeszcze jedna modernizacja

Ruszyły przygotowania do przebudowy kolejnego skrzyżowania w Katowicach. To dzielnica Piotrowice, sąsiedztwo spółki Famur u zbiegu ul. Kościuszki czyli krajowej drogi 81 oraz ul. Armii Krajowej.

Założenie jest takie, że mieszkańcy południowych dzielnic Katowic w perspektywie dwóch lat mają korzystać z przebudowanego skrzyżowania, które jest dziś jednym z wąskich gardeł komunikacyjnych tej części miasta. Rzecz w tym aby oddzielić ruch tranzytowy po drodze krajowej od komunikacji lokalnej. Kto choć raz wjeżdżał do Katowic od strony Mikołowa, Przesza, Skoczowa albo Cieszyna ten wie, że często ustawiają się tu spore kolejki. Ruch lokalny od strony Ligoty czy Kostuchny to osobny temat. Tak więc powstanie tunel, którędy poprowadzony bęzie tranzyt DK 81 czyli ul. Kościuszki oraz dwupasmowe rondo ponad nim - będzie można tędy jeździć między Piotrowicami a Ligotą albo skręcić na "krajówkę". Budowa dopiero przed nami a na razie inwentaryzacja czyli fotografowanie przyległych posesji i sprawdzanie ich stanu technicznego. Do tego wycinka ponad 900 drzew. Trochę szkoda, ale w ratuszu zapewniają, że to głównie pospolite topole oraz samosiejki. Po przebudowie zieleń ma być odtworzona.

Przebudowa skrzyżowania w Piotrowicach jest częścią całej serii inwestycji na drodze krajowej numer 81. Druga prowadzona jest w dzielnicy Ochojec, koło wznoszonej galerii handlowej a trzecia niebawem ruszy w Giszowcu u zbiegu z DK 86 czyli "trasą Bielską".