WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

15.01.2018Jeszcze jeden tunel

Nowy tydzień i nowe utrudnienia na południu Katowic. Wykonawca przebudowy węzła ulicy Kościuszki koło budowanej galerii handlowej w Ochojcu, szykuje się do kopania tunelu. To już ostatnie przygotowania. Prace ruszą w środę.

Rzecz dotyczy ważnego skrzyżowania w śladzie krajowej drogi 81 czyli popularnej "wiślanki" i budowy tunelu pod ulcią Kościuszki z wykorzystaniem tymczasowej drogi objazdowej w rejonie tarczy skrzyżowania. Droga Krajowa pozostanie przejezdna. Maciej Stachura z katowickiego ratusza przypomina, że wszystko to powinno się skończyć zupełnie nowym, dwupoziomowym skrzyżowaniem ....
Plik dźwiękowy: A_S_kolejowa.mp3
Najbliższe zaplanowane zmiany  obejmą zamknięcie dla ruchu kołowego ulicy Kolejowej od ulicy Kościuszki do Stalowej. Dojazd od strony ulicy 73 Pułku Piechoty czyli tak zwanych Trzech Garbów do Ligoty będzie odbywał się z wykorzystaniem ulicy Rzepakowej koło pętli tramwajowej w Brynowie.


Przypomnijmy, że niezależnie od tego, w sąsiednich Piotrowicach, niebawem ruszy z kopyta przebudowa skrzyżowania ulicy Kościuszki z Armii Krajowej koło Famuru. Tu też będą dwa poziomy.