WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

21.06.2018Industriada rekordowa

Uczestnicy tegorocznej Industriady wysoko ocenili jej poziom i organizację. Gospodarze dziewiątej edycji Święta Szlaku Zabytków Techniki podsumowali jego przebieg i frekwencję. Dane sondażowe wskazują, że jest się czym pochwalić. Tym bardziej, że "Industriada 2018" pod wieloma względami była rekordowa, mówi Adam Hajduga z Urzędu Marszałkowskiego. Wystarczy wskazać na frekwencję - prawie 100 tys. gości...
Plik dźwiękowy: A_S_suma_indu.mp3
Przypomnijmy, INDUSTRIADA 2018 odbywała się 9 czerwca w 44 zabytkach zlokalizowanych w 25 miastach województwa śląskiego. Większość wydarzeń przybliżała rolę kobiet w industrialnym rozwoju regionu.

W wieczór poprzedzający festiwal, odbył się "Rozruch Maszyn" z kulminacyjną imprezą w tarnogórskiej kopalni  srebra. Tłumy gości odwiedziły na przykład Park Tradycji w Siemianowicach, Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach, rybnicką kopalnię Ignacy czy wąskotorówki w Bytomiu i Rudach. Sondaż wskazuje, że ośmiu na dziesięciu gości tegorocznej Industriady weźmie udział w kolejnej, jubileuszowej edycji - w przyszłym roku.