WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN GODZIK-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

19.01.2018Ilu jest bezdomnych?

Na zlecenie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Siemianowice szykują się do corocznego badania liczby osób bezdomnych. Takie działania dotyczą zresztą również innych miast.

Jak łatwo się domyślić, największą wiedzę na temat bezdomności posiadają pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej. Agnieszka Rylska z siemianowickiego MOPS, wytłumaczyła, że liczenie przeprowadzą patrole złożone m.in. z funkcjonariuszy Straży Miejskiej, Policji i pracowników socjalnych, którzy mają stosunkowo  dobrze rozpoznane środowisko bezdomnych.
Plik dźwiękowy: A_S_bezd(1).mp3
Pracownicy socjalni liczą też na pomoc mieszkańców, którzy mogą znać nierozpoznane dotąd miejsca przebywania bezdomnych. Celem jest dostarczenie im każdego rodzaju pomocy - nawet gdy nie chcą - a tak czesto się zdarza -  skorzystać z oferty schornisk czy noclegowni. O wiele chętniej przychodzą do ośrodków pomocowych po ciepły posiłek, ubrania lub, żeby skorzystać z możliwości kąpieli.

Niestety województwo Śląskie znajduje się w pierwszej trójce regionów gdzie bezdomnych jest najwięcej. Ubiegłoroczne badanie wykazało, że przebywa ich na Śląsku ponad 4700. W czołówce jest jeszcze Mazowsze i woj.Pomorskie.