WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

19.04.2018Hala na miarę nowych osiągnięć

Górnik Bytom - jeden z najlepszych, tenisowych klubów na południu Polski, ma nową halę z czterema kortami zbudowanymi według najwyższych światowych standardów. Otwarcie obiektu to radosne święto dla "białego sportu" na Śląsku, a przede wszystkim dla zasłużonego klubu, który powstał kilka lat po wojnie i wychował kilka pokoleń utytułowanych dziś zawodników i zawodniczek różnych grup wiekowych.

Dariusz Łukaszewski, dyrektor Górnika Bytom i wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego podkreśla znaczenie nowego obiektu - jego kubaturę i wyposażenie. Przykładowo, ponieważ korty mają podnosić umiejętności "wyczynowców", udało się zdobyć środki na  profesjonalną, zawodniczą nawierzchnię .....
Plik dźwiękowy: A_S_korty.mp3
Hala kosztowała nieco ponad 3,5 miliona złotych, z czego po połowie dały gmina i resort sportu. Po kolejnych modyfikacjach, klub będzie dysponował 6 kortami pod dachem i 10 odkrytymi.  Już teraz rozgrywane są tam imprezy rangi Mistrzostw Polski i spotkania cyklu ITF - Międzynarodowej Federacji Tenisowej.


Z Górnikiem Bytom wiązane są nazwiska wielu mistrzów kraju, notowanych w światowych rankingach, takich jak Grzegorz Panfil, Jerzy Janowicz, Sandra Zaniewska czy Mateusz Kowalczyk.