WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

01.06.2018Festiwal pomagania

Trwa akcja "Śląskie Dzieciom Aleppo". Franciszkanie z Panewnik zbierają pieniądze na budowę ośrodka dla dzieci w syryjskim mieście, objętym konfliktem zbrojnym. Zakonnicy mają klasztor w Aleppo - chcą na miejscu urządzić ośrodek z placem zabaw, basenem i budynkiem terapeutycznym. Potrzebny też będzie autobus oraz urządzenia solarne do zasilania w energię elektryczną.

W syryjskim mieście żyje około miliona dzieci z czego jedna trzecia to sieroty. Frnciszkanie pomagają wszystkim, bez względu na wyznanie. Można ich wesprzeć, uczestnicząc w trzydniowej serii imprez. W piątek  to spektakle w teatrach Ateneum i Korez, w sobotę koncerty w Mieście Ogrodów, a w niedzielę zajęcia sportowe na pl. Sejmu Śląskiego. Maciej Stachura z katowickiegio ratusza....

Plik dźwiękowy: A_S_aleppo(1).mp3

Franciszkanie potrzebują na budowę ośrodka około miliona dolarów. W ciągu kilkumiesięcznej kampanii, na Śląsku udało im się zebrać około połowy.

Trzy dni atrakcji w stolicy metropolii noszą hasło "Katowice grają dla Aleppo". W akcji biorą udział dwa katowickie teatry: Teatr Lalki i Aktora Ateneum i Teatr Korez. Dochód z dwóch spektakli, które wystawią 1 czerwca trafi w całości na konto kampanii. Sobota 2 czerwca to dzień muzyczny. W siedzibie Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego) o godz. 11:00 wystartuje 15-godzinny maraton muzyczny. W programie koncerty wschodzących gwiazd śląskiej sceny wybranych w konkursie Dzielnica Brzmi Dobrze i uznani muzycy, m.in. folkowy zespół VOŁOSI czy katowicki zespół Hengelo z gościnnym udziałem  katowickiego rapera Miuosha.


Ostatni dzień upłynie pod znakiem sportu. Plac Sejmu Śląskiego pokryje się kortami do badmintona. To propozycja dla całych rodzin - będzie można pooglądać profesjonalistów z kadry narodowej, zmierzyć się z zaproszonymi gwiazdami, wziąć udział w badmintonowych konkursach i zabawach, a przede wszystkim - spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.
Podczas wydarzenia prowadzona będzie kwesta na rzecz akcji "Śląskie Dzieciom Aleppo".
Do akcji włączą się m.in.:
- Piotr Gruszka: siatkarz, reprezentant Polski, wicemistrz świata, mistrz Europy. Trener GKS Katowice;
- Miuosh - urodzony w Katowicach polski raper i producent muzyczny, jeden z najpopularniejszych śląskich artystów
- Weronika Nowakowska - biathlonistka, trzykrotna olimpijka. Srebrna i brązowa medalistka mistrzostw świata, wicemistrzyni Europy, zawodniczka AZS AWF Katowice.