WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

31.07.2018Energia. I już...

Mimo, że do trzeciej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki zostało jeszcze kilka miesięcy, już teraz rusza promocja wielkiej imprezy, organizowanej przez koalicję śląskich uczelni wyższych. W poniedziałek podpisano w tym celu specjalne porozumienie: Uniwersystetu i Politechniki Śląskiej, Ślaskiego Uniwersystetu Medycznego, Akademi Sztuk Pięknych i AWF oraz Uniwersystetu Jana Długosza w Częstochowie. Szef festiwalu, prof. Ryszard Koziołek nie ukrywa, że zależy mu na jak najszerszym rozpropagowaniu imprezy, która przekazuje wiedzę w sposób prosty i przystępny.

 

Magnesem ma być kilka nowości, w tym strefa kosmiczna z zaproszoną amerykańską astronautką, czy obszar off-science, czyli zaproszenie dla naukowców-amatorów, działających poza ośrodkami akademickimi prowadząc badania np. w garażu czy na strychu... Hasło tegorocznego festiwalu to "Energia".  
Plik dźwiękowy: A_S_science.mp3
Trwają też próby  ściagnięcia na festiwal słynnego naukowca, miliardera, filantropa i wizjonera Elona Muska - kojarzonego z wieloma wyjątkowymi przedsięwzięciami jak np. samochody elektryczne Tesla, superszybki pociąg  Hyperloop, neurotechnologią, kosmonautyką czy badaniami na sztuczną inteligencją. W ub.roku Śląski Festiwal  Nauki przyciągnął ponad 40 tys. gości. Trzecia edycja odbędzie się w katowickim Miedzynarodowym Centrum Kongresowym w drugim tygodniu stycznia.