WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

01.03.2018Dobro mierzone w kilometrach

Startują Mistrzostwa Świata w Dobroci.  To ogólnopolska kampania dobroczynna pod hasłem "Kilometry Dobra". W naszym regionie do kampanii dołączyło m.in. katowickie stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów, które namawia do materialnego wsparcia działań  na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży z obszarów biedy, zagrożonych wykluczeniem... Monika Bajka - prezes Stowarzyszenia....
Plik dźwiękowy: A_S_bajka.mp3


Okazja do przyłączenia się do akcji będzie podczas imprez w katowickiej SCC, na stadionie GKS Katowice czy podczas dużych przedsięwzięć kongresowych albo targowych w Spodku lub Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Ambasadorami akcji są zawodnicy i trenerzy "Gieksy". Można też wesprzeć kampanię poprzez bezpośrednie wpłaty na konto stowarzyszenia.
"Kilometry Dobra" to wymyślona w Polsce międzynarodowa akcja dobroczynna. Jedyna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata.  Organizacje pozarządowe uzyskują w ten sposób pieniądze na realizację swoich celów, a także budują sieć wsparcia i wzmacniają sprawność. W ciągu ostatnich 4 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 3 miliony złotych na realizację 130 projektów.
Jednym z uczestników tegorocznych, jak się o tym mówi "Mistrzostw Świata Dobroci", jest Stowarzyszenie "Dom Aniołów Stróżów" z Katowic, które od 25 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin wykluczonych, mieszkających na tzw. obszarach biedy. Na Śląsku i w Zagłębiu Dom Aniołów Stróżów prowadzi nieodpłatnie 8 świetlic, terapeutycznych klubów malucha i klubów rozwoju dzieci i młodzieży, programy uliczne i poradnię rodzinną. Stowarzyszenie codziennie opiekuje się ponad setką dzieci , a w programach ulicznych dociera z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do około 600 młodych ludzi rocznie. I własnie podczas kampanii "Kilometry Dobra" Anioły z Katowic będą zbierać fundusze na prowadzenie świetlic, klubów i pracy podwórkowej oraz organizację wakacji dla dzieci i młodzieży z trudnych środowisk.