WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

11.05.2018Do walki z korkami

Mają go już Gliwice, sposobią się Tychy, a teraz i Katowice. Stolica  metropolii zdobyła 47 mln zł na  Inteligentny System Zarządzania Transportem (ITS). Pieniądze przekaże Zarząd Województwa Śląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

W ciągu miesiąca rozpisany będzie przetarg na stworzenie systemu w formule "zaprojektuj i wybuduj". Całość ma kosztować 56 mln zł, mówi Ewa Lipka z ratusza, tłumacząc po co miastu taki system...

Plik dźwiękowy: A_S_iszt.mp3

Projekt ma być zrealizowany w ciągu 2 lat.  ITS zostanie wdrożony na terenie Katowic na wybranych ciągach ulic i skrzyżowaniach. Jego działanie w praktyce oznacza m.in.: automatyczne sterowanie sygnalizacją zapewniające optymalną płynność ruchu, bieżące informowanie o zatorach ulicznych, wprowadzenie priorytetu – tj. zielonego światła – dla tramwajów na skrzyżowaniach, możliwość kierowania pojazdów komunikacji publicznej na trasy alternatywne czy też bieżące informowanie o pasażerów w zakresie kursowania tramwajów i autobusów. ITS będzie kompatybilny z KISMiA (Katowicki Inteligentny System Monitoringu i Analizy), co ma zwiększyć funkcjonalności obu systemów.