WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

05.04.2018Chorzowskie "Mieszkania dla Młodych"

W ścisłym  centrum Chorzowa, z widokiem na szyb Prezydent, rynek albo plac Hutników. Właśnie w takim miejscu powstają nowe mieszkania, do których wkrótce będą mogły wprowadzić się młode pary, małżeństwa i rodziny z dziećmi. Miasto ogłosiło nabór wniosków do pierwszej edycji programu "Mieszkanie dla Młodych Chorzowian". 

Nowe domy powstają przy współpracy miasta i Towarzystwa Budownictwa Społecznego. To propozycja dla mieszkańców Chorzowa, którzy nie ukończyli 35 roku życia, mówi prezydent miasta Andrzej Kotala. Podstawowym kryterium udziału w programie będą dochody zainteresowanych osób i rodzin.
Plik dźwiękowy: A_S_mieszk(1).mp3
Ogólnie rzecz ujmując, jest to propozycja dla tych, którzy zarabiają zbyt dużo, aby ubiegać się o lokal komunalny, ale zbyt mało, żeby kupić mieszkanie na wolnym rynku. W praktyce i w dużym uproszczeniu, można uznać, że brane pod uwagę będą wnioski, dokumentujące dochody rzędu 1500-3000 zł dla gospodarstw wieloosobowych (2000 - 3000 zł dla "singli"). W przypadku dużego zainteresowania decydować będą również kryteria dodatkowe - np. wykształcenie, czy "staż" zamieszkania w Chorzowie - im dłużej tym lepiej.


W ramach programu dla młodych przygotowano 16 mieszkań, a we wznoszonych budynkach przy ul. Kościuszki powstają też lokale w formule TBS - czyli z udziałem własnym najemcy z możliwością wykupu. Wnioski do programu dla młodych można składać do końca kwietnia. Obecnie w budynkach prowadzone są prace wykończeniowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze "parapetówki" już w czerwcu.