WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

06.07.2018Centrum Nauki w Hali Parkowej

Przyspieszenia nabierają prace związane z katowickim Centrum Nauki. Ogłoszono właśnie przetarg na operatora konkursu, dzięki któremu wyłoniona zostanie koncepcja architektoniczno-urbanistyczna.  Centrum powstanie w zabytkowej Hali Parkowej przy ul. Kościuszki. Pomysł na jej zagospodarowanie poznamy wiosną, potem przyjdzie czas na projekt, dokumentację i roboty budowlane. Magdalena Cyganek z Wydziału Rozwoju Miasta mówi o ogólnych założeniach  dla Centrum...
Plik dźwiękowy: A_S_billa.mp3
Centrum Nauki, zwane też Śląskim Centrum Innowacji miałoby być gotowe w  roku 2022. Koszt? Około 200 mln zł. Miasto chce na ten cel pozyskać kredyt i wsparcie unijne.


Utworzenie Centrum Nauki umożliwi pozyskiwanie praktycznej wiedzy. - To szansa na rozwój dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Centrum Nauki nie będzie uczyć, ale pokaże jak uczyć się samodzielnie, mówi M.Cyganek. Oferta ma być oparta na czterech specjalizacjach: energetyce, medycynie, technologiach informacyjnych i komunikacyjnych z uwzględnieniem eSportu oraz  architekturze i urbanistyce. Oprócz czterech głównych wystaw, w Centrum Nauki będą funkcjonować również mniejsze strefy: świat dziecka, pokój doświadczeń, wystawy czasowe, teatr/kino naukowe i strefa odpoczynku. Wyróżnikiem centrum ma być jakość i nowoczesność, a o jego atrakcyjności nie zdecyduje skala, a unikatowość ekspozycji. Będą one odpowiednio zaaranżowane i przemyślane tematycznie, z nawiązaniem do tradycyjnych specjalizacji regionu Śląska.