WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.06.2018Bytom - kolejne remonty

Trzy drogi krajowe i ulica w śródmieściu - to potwierdzone już plany remontowe dla Bytomia. Dzięki finansowemu wsparciu z Metropolitalnego Funduszu Solidarności miasto może pozwolić sobie na prace wartości prawie 14 mln zł.

Zadanie jest poważne, zważywszy na zakres robót i szlaki komunikacyjne, które zostaną nimi objęte, mówi Tomasz Sanecki z miejskiego ratusza...
Plik dźwiękowy: A_S_drogbyt.mp3
Niektóre roboty ruszą jeszcze w tym miesiącu, a wszystko ma być gotowe przed końcem roku. Przebudowane zostaną: Aleja Jana Pawła II, ulica Katowicka oraz Frenzla, a także skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja. Te kluczowe dla miasta inwestycje drogowe, które łącznie będą kosztować 13,8 mln zł, dofinansowane są do 85% z Metropolitalnego Funduszu Solidarności.


Inwestycją, która będzie kosztowała miasto najwięcej jest przebudowa skrzyżowania ul. Wrocławskiej i Reja. Za kwotę około 4,8 mln zł wydzielone zostaną dodatkowe pasy ruchu, przebudowane zostanie oświetlenie uliczne oraz powstanie sygnalizacja świetlna, która z pewnością zwiększy bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Z kolei za 3,9 mln zł przebudowana zostanie ul. Katowicka, a zakres prac obejmuje tutaj jezdnię, chodniki, miejsca postojowe i oświetlenie uliczne oraz zieleń.
Kolejną inwestycją (za prawie 2,9 mln zł) jest przebudowa ul. Frenzla na odcinku od ul. Racjonalizatorów do granicy z miastem Zabrze. W zakresie prac przewidziano nie tylko remont nawierzchni jezdni, ale również chodników, zjazdów i skrzyżowań. Kierowców z pewnością ucieszy również przebudowa Alei Jana Pawła II za ok. 2,2 mln zł. Tutaj planowana jest modernizacja jezdni na wybranych odcinkach od ul. Chorzowskiej /os. Arki Bożka/ do granicy z Piekarami Śląskimi.