WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

05.06.2018Będzie święto Królowej Sportu

Stadion Śląski szykuje się na piątkowe święto lekkoatletyki - 64. Memoriał Janusza Kusocińskiego. Swój udział potwierdziło już wiele gwiazd światowego formatu, więc wszystko musi zagrać perfekcyjnie, tym bardziej że to pierwszy lekkoatletyczny poważny test "śląskiego" w jego nowej historii, liczonej od zakończenia przebudowy. Przygotowania teraz różnią się mocno od tego co trzeba zrobić przed meczami piłkarskimi, mówi Adam Pawlicki ze spółki Stadion Śląski...
Plik dźwiękowy: A_S_kusy.mp3
Trzeba ustawić sprzęt do rzutu młotem, wyanaczyc linie na murawie. Urzadzic skocznię wzwyż i o tyczce, sprawdzić tor i piasek do skoków w dal.  Kontroli podlegają tory do biegów i koła do pchnięcia kula i rzutów dyskiem. Organizatorzy Memoriału spodziewają się, że w piątkowe popołudnie na trybunach zasiądzie około 30 tysięcy widzów.  Bilety są w sprzedaży internetowej, a od kilku dni można je też kupować w recepcji Stadionu Śląskiego.


Wśród gwiazd lakkoatletyki zapowiadani są m.in. Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek - nasi mistrzowie rzutu młotem, Piotr  Małachowski - dyskobol, czy Adam Kszczot - mistrz w biegu na 400 metrów. Potwierdzono też przyjazd amerykańskiej biegaczki Alison Felix, czy Genzebe Dibaby - Etiopki - zawsze rewelacyjnej w biegu na 1500 m. Wysoko zawiśnie poprzeczka w konkursie skoków o tyczce - nasz Piotr Lisek zmierzy się z  Francuzem Renaud Lavillenie. A to nie koniec, bo znakomitych zawodników do Chorzowa przyjedzie o wiele więcej.

Początek lekkoatletycznych zmagań o 16.00 w piątek.