WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

13.04.2018Będą mierzyć prędkość....

O tym, jak ważną dla regionu jest Drogowa Trasa Średnicowa - nikogo chyba nie trzeba już przekonywać. Nawet tudno sobie wyobrazić, co by było, gdyby jej nie było. Niektórzy jednak nadużywają średnicówki zapominając, albo po prostu nie wiedząc, że to "ścieżka", która konstrukcyjnie - a i to nie wszędzie - wymyślona została dla prędkości do 100 km/h.

Są miejsca, gdzie kierowcy pozwalają sobie na dużo więcej  -  takim fragmentem jest najczęsciej wylot z Katowic do Chorzowa - okolice osiedla Tysiąclecia i Klimzowca. Doszło tam kilka razy do tragicznych wypadków z ofiarami śmiertelnymi i policja powiedziała "dość". Złożyła wniosek do Inspekcji Transportu Drogowego,  załatwiając dla DTŚ odcinkowy pomiar prędkości. Powieszą mierniki na wiaduktach, zmierzą prędkość na starcie, zmierzą po kilometrze, wyliczą średnią i jak będzie za szybko to mandat przyjdzie do domu.
Sprawa wydaje się przesądzona. Co prawda trzeba rozwiązać jeszcze kwestie techniczne, więc trochę to potrwa, ale ITD przychyliła się do propozycji policjantów z Katowic, mówi Starszy Aspirant Jacek Prokop.
Plik dźwiękowy: A_S_pomiar.mp3
Instalacja odcinkowego pomiaru prędkości jest o tyle uproszczona, że można wykorzystać wiadukty na granicy Katowic i Chorzowa. Można przyjąć, że strefa przewidziana do pomiaru, wyznaczona jest w tej chwili znakami z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.