WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

23.05.2018BeCeK w remoncie

Bytomskie Centrum Kultury przechodzi kapitalny remont. Rewitalizacja obejmuje praktycznie wszystkie zakamarki popularnego obiektu. Do tego stopnia, że przedsięwzięcia organizowane przez Centrum przenoszone są albo w plener albo do innych obiektów na terenie miasta.  Daniel Ryciak z BeCeKu mówi, że pierwsze zmiany, już niebawem będzie widać również na zewnątrz gmachu...
Plik dźwiękowy: A_S_bck.mp3

Zmodernizowany budynek Bytomskiego Centrum Kultury gotowy ma być wiosną przyszłego roku. Koszt całego przedsięwzięcia, na które udało się pozyskać wsparcie unijne, to ponad 7 mln zł. To kolejny obiekt w mieście remontowany w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji ze środków unijnych.
Przewidziano roboty instalacyjne, remont stropodachu baszty, dachu, schodów przeciwpożarowych i części pomieszczeń. Poniżej poziomu gruntu wykonana zostanie termoizolacja. Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, odnowiona zostanie także jego elewacja.
Lifting czeka również scena sali To-Tu.  Odnowione będzie jej całe zaplecze - mechanika, nagłośnienie i oświetlenie. Pomyślano też o miłośnikach kina, w tym kina studyjnego. Wiadomo, ze przyciąga ono określoną liczbę widzów, dlatego na pierwszym piętrze powstanie nowa sala kinowa dla 100 osób, ale powstaje i po to, żeby nie blokować głównej sali na inne przedsięwzięcia - tłumaczy Daniel Ryciak, rzecznik Beceku. W niej będą się odbywały również m.in. warsztaty w ramach projektu Kinoszkoła. Na drugim piętrze powstaną dwie wielofunkcyjne sale.